18-27 Kasım 2017/KÜBA

Cebinizde aslında yaratmak zorunda olmadan; anı yakalayıp paylaşabileceğiniz bir
dünya taşıyorsunuz. Agence Le Journal üyesi ve sokak fotoğrafçısı Engin Güneysu ile iPhone’unuzu profesyonel bir fotoğraf makinesi gibi kullanmayı öğreneceksiniz
Sokak fotoğrafçılığı ve mobil fotoğrafçılık alanlarında çalışmalarını sürdüren Agence Le Journal fotoğrafçısı Engin Güneysu iphone unuzu en iyi şekilde kullanabilmeniz için Küba’da 10 günlük iphone atölyesi ve Düş Patikası deneyimi ile bir Küba gezisi organize ediyor . 10 gün sürecek olan “iPhone Fotoğrafçılığı Atölyesi” ile cebinizdeki teknoloji sayesinde amaca en uygun uygulamalar ile kendinizi en iyi şekilde ifade etme imkanı sunacak.
1. Gün
İstanbul >> Havana
Saat 05.30’da Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde KLM havayollları kontuarı önünde buluşarak saat 08.30’ta KLM Havayollarının ile Amsrerdam aktarmalı Küba’ya hareket ediyor. Havaalanında uzun yıllardır orada yaşayan rehberimiz bizi karşılıyor.Küçük bir Havana turu ardından casalara dönüp Küba’nın doğasına, yaşantısına uyanmak için dinleniyoruz.

2. Gün

Havana

Bu günü Havana’ya ayırdık. Kentin tarihi dokusu oldukça etkileyici. Katedral Meydanı, Armas Meydanı, Castillo De La Real Fuerza Kalesi’ni göreceğiz. Şehrin sokaklarında gezinirken günlük hayata tanık olacağız. Ernesto Che Guevara’nın müze olan evini ziyaret edeceğiz. Ardından Rom Müzesinde şeker kamışının içkiye dönüşüm sürecini izleyeceğiz. Devrim Müzesini ziyaret ettikten sonra Malecon’ a gideceğiz. Ernest Hemingway’in müdavimi olduğu barlar sokağında dolaşacağız ve serbest zamanda Havana akşamının tadını çıkaracağız.

3. Gün

Havana

Kahvaltının ardından Havana’dan ayrılıp amerikalıların Küba Devrimi’ni bastırmak için çıkartma yaptığı Praya Giron, nam-ı diğer Domuzlar Körfezi’ne gideceğiz. Körfezde katılmak isteyen misafirlerimizle bot turu yapacağız. Daha sonra Cienfuegos’a doğru yola devam edeceğiz. Kent mimarisinin yanı sıra coğrafi anlamda da çok güzel bir yer olan Cienfuegos sokaklarında dolaşacağız, tarihi tiyatroyu ziyaret edeceğiz. İki saat kadar sürecek yolculuktan sonra Trinidad’a varacağız. Tropik sahili ve eğlence mekanlarının yanı sıra kirlenmemiş bir doğaya sahip şehirde denizin ve gece merdiven eğlencesi meşhur olan kasabanın tadını çıkarıyoruz.

4. Gün

Havana – Cienfuegos – Trinidad

Trinidad sokaklarını dolaşmaya gündüz devam edeceğiz. Arnavut kaldırımlı caddelerin, renkli yapıların ve tropik iklimin şehre kattığı özgün havayı soluyacağız. İznaga Kulesi’ni gördükten sonra Trinidad’a döneceğiz. Birçok ünlünün uğrak yeri olan meşhur Tropik Ancon Plajı ve karayip esintisi bizileri bekliyor. Akşam deniz dönüşü Trinidad merdivenlerindeki yerel dans ve şovlar bizi içine çekiyor.

5. Gün

Trinidad – Santa Clara – Havana

Sabah rotamızı Santa Clara’ya çevireceğiz. Bir buçuk saat kadar sürecek yolculuğun ardından devrimin en önemli tanığı olan Santa Clara’ya ulaşacağız. Devrim günlerinde karargah olarak kullanılan özgürlük trenini göreceğiz. Ernesto Che Guevara’nın mozolesini ziyaret edeceğiz. Santa Clara sokaklarında gezindikten sonra Havana’ya doğru hareket edeceğiz. Yolculuğumuz Küba’nın ruhunu yansıtan araçlarla üç saat kadar sürecek.

6. Gün

Trinidad – Santa Clara – Havana

Sabah Havana’dan ayrılıp yaklaşık iki buçuk saatlik yolculukla Vinales Vadisi’ne gideceğiz. Dünya’da ender görülen kaya yapısı ve yemyeşil doğası ile ünlü Vadi UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınmış. Kaliteli tütünlerin üretildiği vadideki atölyelerde puro üretiminin inceliklerini göreceğiz. İsteyen arkadaşlarımızla at binerek çevreyi gezeceğiz. At binmek istemeyenler doğada keyifli bir yürüyüş yapacak. Evrim teorisinin resmedildiği dünyanın en büyük kaya resmini, Mural de la Prehistoria’yı gördükten sonra Cueva del Indio Mağarasında sandal turu yapacağız. Mağarayı kaplayan olağanüstü görünümlü doğal oluşumların ilginç dokusunu seyredeceğiz.

7. Gün

Vinales

Kahvaltının ardından yola çıkıyoruz. 1 saat yolculuktan sonra ilk durağımız, devrim sonrasının ormanlaştırma projelerinden biri ve eko-turizmin Küba’daki başkenti cennet mekan Las Terrazas. Dağların ortasında bir göl, ve gölün etrafında bir küçük bir kasaba Las Terrazas.İsteyen misafirler nehirde yüzme keyfi yapabilir.Kalan grup ile tropik ormanda yürüyüş ve kahvelerin fermante edildiği çiftliklere tropik bir yürüyüş yapıyoruz.

Bu keyifli gün sonu rotamız Havana olacak.

8. Gün

Vinales – Havana

Kahvaltı sonrası bugün nispeten serbest ve relax bir gün olacak.İsteyen misafirler Havana sokaklarında alışveriş ve fotoğraf safari yapabilecek.İsteyen ise Miami’yi karşısına alıp karayip denizinin tadını çıkarabilecek.

Akşam Küba’nın sanat galerisi olarak nitelendirilen Fabrika Arte’ye gidiyoruz son dansımızı ederek Küba’yla onun dilinde vedalaşıyoruz.

Ekstra Tur

Hemingway’in Küba’sı: 60 €

Küba’da geçireceğimiz son günümüz, 8. günde dilerseniz yazar Ernest Hemingway turuna katılacağız. Yazarın Ambos Mundos otelde 7 yıl kaldığı 511 nolu odayı, Havana’ya 20 dakika uzaktaki küçük bir Küba balıkçı köyü olan ünlü romanı “İhtiyar Balıkçı ve Deniz” yazdığı yer olan ve yazarın öğlen yemeklerini yediği Cojimar köyüne gidip Las Terezzas restaurantta öğle yemeğimizi alacağız. “Çanlar Kimin için çalıyor” romanından kazandığı para ile aldığı, Muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca’yı, bugün Hemingway müzesini olarak kullanılan evini gezeceğiz. Öğlen yemeği sonrası Havana ya geri dönüp serbest zaman Ernest Hemingway’i hatırlatacak La Bodeguita del Medio’da, La Floridita’da Daikiri içebilir, hemen her sokakta, barda söyleyen müzisyenlere eşlik edebilirsiniz. Latin Müzik yapılan sokak cafelerinde hoşça vakit geçirebilir ve kentin en hareketli caddelerinden biri olan Calle Obispo’da yürüyüş yapabilirsiniz. Bu cadde üzerinde el sanatları ile ilgili küçük dükkanlar, kitapçılar, galeriler, barlar ve cafeler bulabilirsiniz.

Ya da Havana’da kalıp renkli sokakların tadını çıkarabilirsiniz.

9. Gün

Havana – İstanbul

Küba turumuzun son gününde KLM Havayolları’nın saat 19.15 uçuşu ile güzel anılar ve anlar biriktirdiğinizi umduğumuz turumuzun son gününde İstanbul’a dönmek için yola çıkıyoruz.

Daha detaylı bilgi almak ve rezervasyonlar için lütfen bu linki tıklayınız!